+420 603 558 640

Igor Valtr
valtr@uhi.cz

+420 731 502 301

Helena Valtrová. LL.B LL.M
helena@emblemprague.cz

ru   en   cz(cs)
Mánes - Russische Haus
====

the-property-1

 

Dějiny nemovitosti

 

 

Projekt se skládá ze šesti-podlahové konstrukce s téměř kompletní rekonstrukcí interiéru, se skleněnými schody a átriem, které zajistí klientovi přímý pohled na každé patro. Suterén zahrnuje garáže a sklepy pro rezidenty. V nejvyšším patře je samostatný byt rozdělen do dvou pater se střešní terasou a s výhledem na celé město. Fasády zachovávají původní štukové prvky ve svém dřívějším hávu, zatímco apartmány jsou navrženy tak, aby byla zachována jejich vrozená vznešenost, spojená s nablýskanou čistotou moderní architektury.

 

Při vylepšení tohoto majestátního domu jsme pamatovali na zlatou éru Mariánských Lázní a vynaložili co největší úsilí, aby se zachovalo její výsostní postavení, jako dominanta nad kolonádou. Pro tento účel zůstává nová podoba nejen v barokní fasádě, ale také se tento vnějšek promítá do interiéru, který by měl napodobit dojem elegance, a to pomocí moderního architektonického řešení. Pro tento efekt jsme vybrali důmyslný design nového osvětleného skleněného átria, které osvětluje všechny podlaží. Tato průhlednost, podporovaná jak skleněným schodištěm tak i výtahem, zkrášlí nejen vnitřní strukturu domu, ale uvolní obrovské množství místa mezi přilehlými byty. Byty těží z velkých luxusní oken, umístěných na všech stranách domu a díky nim jsou osvětleny slunečním jasem povzbuzující jejich svěží moderní nádech. Tam kde bylo možné, jsem zachovali původní vysoké barokní stropy s původními štukovanými prvky.

 

Luxusní jas a eleganci všech interiérů pečlivě naplánoval náš mezinárodní tým architektů, který pracuje pod vedením světově proslulé Evy Jiřičné (legenda české architektury s bezpočet ocenění jak v České republice a Velké Británie), jenž dělá ze "Sněžky" výjimečnou strukturu, která bude dále suverénní dominantou nad celými Mariánskými Lázněmi.

 

----